• Kalitede Lider Marka

Üretim Tesislerimiz

Üretimimiz HACCP gıda güvenliği, ISO 9001 ve ISO 22000 gıda standartları ve Helal Gıda Uygunluk standartlarında titizlikle gerçekleşmektedir. Tesislerimizde sadece kalite kriterlerimize uygun hammadde, gıda mühendislerimizin kontrolünden geçtikten sonra kullanılmaktadır. Ürünlerimiz ar-ge laboratuarımızda daha iyiyi üretmek amacıyla sürekli geliştirilmektedir. Üretimimiz, ürün takip sistemimiz ile, mal kabulden sevkiyata kadar her aşamada izlenmektedir. Beyaz et ve kırmızı et ürünleri, yüksek kalite standartlarımız çerçevesinde ayrı bölümlerde üretilmektedir.

Hammadde

Dana eti Türkiye’nin önde gelen entegre tesislerinden çeyrek karkaslar halinde, piliç eti ise yine aynı şekilde sektörlerinin lideri olmuş entegre tesislerden kemikli veya kemiksiz olarak tedarik edilmektedir.

Ön Hazırlık

Karkas etleri önce kemiklerinden ayrılır, daha sonra kullanılacağı ürün çeşidine göre ayrı ayrı vakum paket yapılarak işlenene kadar 0ºC ‘de depolanır. Kemiksiz olarak gelen piliç ürünleri 0ºC’de depolanarak direkt işlemeye alınır.

Soslama

Etler özel sosumuzla vakumlu tamburlarda karıştırılır, 1 gün bekletilerek marinasyon işlemi gerçekleştirilir.

İşleme

Marine edilen etler gıda mühendislerimizin gözetimi altında eğitimli ustalarımız tarafından güvenli ve sağlıklı koşularda döner şişlerine takılarak baton döner formuna getirilir. Gıdaya uygun strech folyolarla sarılarak özel arabalarda -40ºC’de şoklanırlar.

Depolama

Şoklanan dönerler kolilenerek sevkiyata kadar FİFO sisteminde -18ºC’de depolanırlar. Tüm soğuk oda sıcaklık kayıtları hem otomatik olarak bilgisayar sisteminde, hem de sıcaklık takip formlarında manuel olarak takip altında tutulmaktadır.

Sevkiyat

Dondurulmuş grubu ürünler -18ºC’deki özel soğutmalı araçlarda soğuk zinciri bozulmayacak şekilde sevk edilmektedir.